24. 8. 2023

Letní škola ve Skalním mlýně 9.8.2023 - 11.8.2023 na téma Léčivé byliny a jedlé plevele

Letní škola na téma Léčivé byliny a jedlé plevele se uskutečnila v prostředí Moravského krasu ve Skalním mlýně ve dnech 9.8.2023 - 11.8.2023. Prostředí Moravského krasu poskytovalo spoustu krás k pozorování rostlin, broučků, stromů, skal v jejich přirozeném prostředí.

Celý seminář vedl Ing. Tomáš Driml, který je odborníkem nejen na ochranu přírody,  ale také jak využívat přírodní produkty v domácím prostředí. Účastnici si prakticky vyzkoušeli některé aktivity, hry a činnosti, které vedou děti k ochraně přírody, pochopení významu bylin, stromů i neživé přírody. Prostřednictvím her se naučili jak vytvořit bylinkové záhony, co každá bylinka léčí, jak se používá a jaký má význam pro naše zdraví. Vše bylo koncipováno tak, aby to bylo využitelné jak v prostředí mateřské školy, tak také v prostředí základní školy a součástí také byly i různé náměty na různé projekty a projektové vyučování.

Účastnici také navštívili i Punkevní jeskyně, pracovali v přírodě a s přírodou a prakticky si i vyzkoušeli poznávat byliny v jejich prostředí.

PaedDr. Iva Tomášková

Copyright © 2024 PaedDr. Iva Tomášková
Vytvořil Petr Smejkal
envelopephone-handset